Mēs attīstām mākslinieciskumu, daiļrunību, diplomātiju

Noslēguma nodarbības analīze 2.junioru grupā

Mērķi: kognitīvās, komunikatīvās, motoriskās un emocionālās sfēras attīstība.

Uzdevumi:

  • sociālās mijiedarbības prasmju attīstība
  • veidojot draudzīgu attieksmi pret citiem
  • radīt interesi par apkārtējo pasauli.
  • nostiprināt zināšanas par mājdzīvniekiem, dārzeņiem un augļiem.

Aprīkojums: transporta, dzīvnieku, dārzeņu un augļu manekeni, izgrieztas lidmašīnas, vilciena, celtniecības komplekta, lelles bildes, pilsētas attēli, sarkanas, dzeltenas un zaļas krāsas apļi, augļu grozs.

Pamājiet:

1. Ierakstiet mazuļa raudāšanu vai iekļaujiet lelli.

Kurš raud? (uzskaitot bērnu vārdus)

Šī ir mūsu lelle Maša. Kurš viņu sāpināja? Kāpēc viņa raud?

Maša vēlas doties pie vecmāmiņas. Izbrauksim meiteni. Vai es varu braukt vai staigāt viens? Kāpēc?

Skolotājs jautā lellei: "Kur dzīvo jūsu vecmāmiņa?"

Maša atbildēja, ka atrodas ciematā.

Palīdzēsim lellei? Iesim vai brauksim uz ciemu?

Skolotājs braucienam piedāvā ātro palīdzību vai ugunsdzēsēju mašīnu.

Bērniem jāpaskaidro, kāpēc viņi nevar vadīt šīs automašīnas. No piedāvātajiem attēliem viņi izvēlas cilvēku pārvadāšanai piemērotu transportu - lidmašīnu un vilcienu.

2. Lidmašīna.

Mūsu lidmašīna dūca
Pacelsimies.
Labā spārna uzbrucējs
kreisais spārns uz priekšu

1,2, 3, 4 – lidojām virs zemes.
-Uz kurieni mēs lidojām? Vai šī ir pilsēta vai ciems?

(uz magnētiskās tāfeles ir pilsētas attēli.)

Bērni nosauc pilsētas un ciema raksturīgās iezīmes: daudz un maz automašīnu, cilvēku, veikalu, lielas un mazas mājas, privilēģiju esamību.

Kur tu dzīvo? Kā sauc pilsētu?

Mums jāšķērso iela, kā to izdarīt pareizi?

(bērnu atbildes par zebrām un luksoforiem)

D/spēle "Sarkans, dzeltens, zaļš"

Ceļojumu turpinām ar vilcienu.

3. Tvaika lokomotīve.

Tvaika lokomotīve, lokomotīve
Pilnīgi jauns, spīdīgs,
Viņš vadīja vagonus
It kā tas būtu īsts.

Kurš ir vilcienā?
Mūsu bērni

Šeit ir stacija. Kur mēs esam nonākuši? Kā jūs uzminējāt, ka šis ir ciems?

(bērnu atbildes par mājdzīvniekiem)

Paskaties, vecmāmiņa mūs sagaida. Viņa vēlas mums parādīt, kas dzīvo kūtī.

Spēle "Kas dzīvo mūsu šķūnī?"

Bērni izmanto onomatopoēzi, lai uzminētu iedzīvotājus.

Vecmāmiņa tev parādīja savus mājdzīvniekus, bet tev jāpalīdz viņai savākt ražu.Ejam uz dārzu un savācam dārzeņus vienā grozā un augļus otrā.

Bērni grozos ievieto manekenus.

Labi darīts, ir pienācis laiks doties mājās. Mēs atgriezīsimies laika mašīnā.

Mēs aizveram acis un sakām: “Tu esi mašīna 1,2,3 – aizved mūs mājās”

(skolotājs ātri noņem atribūtus).

Uz galdiem ir izgriezti attēli un konstruēšanas komplekts.

4. Dizains.

Atcerēsimies, kur bijām? Ar ko jūs ceļojāt?

Viena grupa saloka lidmašīnu, cita tvaika lokomotīvi, trešā vagonu.

5. Rezumējot.

Kur mēs bijām? Ko viņi darīja?

Vai mēs izdarījām labu darbu? Kādi mēs esam? (strādīgs, draudzīgs)

Skolotājs vērš uzmanību uz grozu:

Kam šis ir grozs? Kurš mums to varētu dot? Vecmāmiņa mums atsūtīja cienastu.

2015. gada maijs

Sagatavoja Valentīna Viktorovna Klišina.

Ņižņevartovskas pilsētas MADOU bērnudārzs Nr. 40 “Zelta zivtiņa”

Noslēguma integrētā nodarbība izglītības jomā “Izziņa” otrajā junioru grupā

Tēma: “Ceļojums pa pasaku “Kolobok”

Sagatavoja:

Junusova Alsina Mansurovna,

skolotājs

Ņižņevartovska, 2016

Prioritārā joma: izglītojošs.

Integrētās izglītības jomas: runas, sociāli komunikatīvā, mākslinieciski estētiskā, fiziskā.

Veidlapa: spēle-aktivitāte.

Bērnu aktivitāšu veidi: izglītojošs, rotaļīgs, komunikabls, produktīvs.

Metodiskās metodes:

Verbāls- saruna, jautājumi, skaidrošana, problemātisko situāciju veidošana.

Vizuāli- spēļu, rokasgrāmatu demonstrēšana.

Spēles- spēļu un vingrinājumu vadīšana “Dārzeņu un augļu klasifikācija”, “Lāpsti paklāju”, “No kuras pasakas ir varonis?”,

Praktiski- darbības ar didaktisko materiālu, aplikāciju veidošana.

Mērķis: apkopot, nostiprināt un sistematizēt bērnu mācību gada laikā iegūtās zināšanas.

Uzdevumi:

Izglītības:

Stiprināt spēju atšķirt un nosaukt ģeometriskās formas (aplis, kvadrāts, trīsstūris);

Nostiprināt zināšanas par pamatkrāsām; izmēri (lieli, mazi); daudzumi (viens - daudzi); prasme atlasīt vispārīgus vārdus (dārzeņi, augļi), atšķirt un nosaukt mājas un savvaļas dzīvniekus.

Turpināt attīstīt bērnu runu: prasmi konstruēt teikumus; skaidri un pareizi izrunā vārdus;

Nostiprināt spēju veidot lietvārdus, izmantojot deminutīvus sufiksus (zaķis, vilku mazulis, lācēns, lapsa u.c.);


Paplašināt un aktivizēt bērnu vārdu krājumu;

Izglītības:

Attīstīt garīgos procesus: uzmanību, atmiņu, iztēli, domāšanu;

Attīstīt skolēnu fiziskās īpašības.

Izglītības:

Izkopt draudzīgu attieksmi vienam pret otru;

Izkopt cieņu, interesi, emocionālu reakciju, vēlmi palīdzēt varonim sarežģītā situācijā.

Priekšdarbs: Pasaku lasīšana. Nodarbību vadīšana, individuālais darbs ar bērniem.

Nodarbības gaita.

Organizācijas laiks:

Audzinātāja: Sveiki puiši un viesi! Šodien mums ir neparasta aktivitāte.

Dosimies ceļojumā uz pasaku zemi. Un burvju burvju paklājs mums palīdzēs. Ak, nepatikšanas! Burvju lidojošais paklājs ir pilns ar caurumiem! Kā mēs lidosim? Bērnu atbildes: jūs varat salabot paklāju. Mēģināsim to aizlāpīt: šeit ir gabali, kas jāpiestiprina pie paklāja atbilstoši to formai (ģeometriskām formām). Didaktiskā spēle "Burvju paklājs".

Audzinātāja: Jūs esat lieliski, jūs palīdzējāt salabot burvju paklāju! Un tagad mēs ar jums dodamies ceļojumā (bērni sēž uz paklāja).

Audzinātāja:

Mūsu paklājs steidzas pāri debesīm,
Kas ar mums notiks?
Ātri aizveriet acis
Lai atrastu sevi pasakā.
(Atskan fonogramma, un bērni nonāk pasakā.)

Audzinātāja: Te nu mēs esam. Esam pasaku zemē!

Ak, puiši, vai jūs dzirdat kādu raudam! Bērni pamana raudošu bulciņu. “Kolobok, kas notika? Kāpēc tu raudi?"

Kolobok: Es biju apmaldījies... Es pametu vecmāmiņu un vectēvu, un es biju apmaldījies, pazudis. Puiši, lūdzu, palīdziet man nokļūt mājās!


Audzinātāja: Puiši, vai mēs varam palīdzēt maizītei nokļūt mājās?

Bērni: Jā!

Audzinātāja: Vectēvs un vecmāmiņa būs ļoti priecīgi, kad bulciņa atgriezīsies mājās ar saviem draugiem.

Kolobok: Dosimies ceļā. Mūsu ceļš nebūs viegls, bet interesants. Vai esat gatavi puiši?

Bērni: Jā!

Audzinātāja: Tad ejam! Ak! Puiši, paskatieties - vārti!

Kolobok:Šie nav parasti vārti, tie ved uz vecvecāku māju. Un aiz vārtiem mūs gaida dažādi piedzīvojumi un šķēršļi... Pēkšņi tev pretī izskrien zaķis.

Zaķis

Bērni: Neēd bulciņu, zaķīt.

Audzinātāja: Puiši, sauksim zaķi ar mīļiem vārdiem.

Bērni sauc: zaķis, zaķis, zaķis, zaķis.

Zaķis: Labi, puiši, man patika labie vārdi, es jūs atlaidīšu. Bet problēma ir tā, ka es nevaru izvēlēties dārzeņus saviem zaķiem no groza, palīdziet!

Audzinātāja: Un tu, zaķīt, sēdies uz koka celma un atpūties, un puiši tev palīdzēs izvēlēties un salikt tikai dārzeņus lielā grozā. Bērni saliek dārzeņus lielā grozā un augļus mazā.

Audzinātāja: Puiši, ko mēs ielikām lielajā grozā? Kā to pateikt vienā vārdā? (dārzeņi).

Audzinātāja: Paskaties, cik daudz kāpostu atvedām? (viens). Cik daudz burkānu? (daudz). Cik gurķus atvedām? (neviens)

Audzinātāja: Turies, mazais zaķīt, cienasts saviem zaķiem.

Zaķis: Paldies puiši par palīdzību!

Audzinātāja: Puiši, zaķis vēlas pateikties par jūsu palīdzību un uzspēlēt ar jums spēli!

Fiziskais vingrinājums "Zaķis"

Pēkšņi mums pretī izskrien vilks.

Vilks: Sveiki bērni, meitenes un zēni! Ej savu ceļu, es tevi neaiztikšu, bet es ēdīšu Koloboku.

Bērni: Neēd to vilku! Mēs visi kopā dosimies pie vecmāmiņas un vectētiņa!

Vilks: Es atlaidīšu Koloboku, ja varēsiet izpildīt manus uzdevumus.

Audzinātāja: Un vilks mums sagatavoja uzdevumu. Viņš sajauca visus dzīvniekus, palīdzēsim viņam to izdomāt. Vispirms precizēsim: kā sauc dzīvniekus, kas dzīvo mežā? (savvaļas). Kādi mājdzīvnieki tie ir? (kas dzīvo kopā ar saviem īpašniekiem).

Didaktiskā spēle: “Atrodi māju” (dzīvnieku klasifikācija).

Vilks: Paldies, puiši, par palīdzību, jūs esat tik gudri un uzmanīgi. Dodies ceļā un esi ceļā!

Pēkšņi mums pretī iznāk lācis.

Lācis: Kolobok, Kolobok, es tevi apēdīšu!

Bērni: Neēd koloboku, lāci.

Lācis: Es atlaidīšu Koloboku, ja pabeigsit manu uzdevumu.

Audzinātāja: Neuztraucies, mazā bulciņa, mēs ar puišiem mēģināsim izpildīt uzdevumu.

Skolotājs no aploksnes uz tāfeles izklāj dažādas ģeometriskas figūras (aplis, kvadrāts, trīsstūris). Bērni apsēžas uz paklājiņa

Audzinātāja: Puiši, lācis mums atnesa daudz ģeometrisku formu. Kādas ģeometriskas formas jūs redzat uz tāfeles? Bērni nosauc lielu dzeltenu apli, mazu sarkanu kvadrātu utt.

Lācis vēlas, lai mēs atrodam ģeometrisku figūru, pēc kuras izskatās bulciņa. Kas tas par figūru?

Bērni atbilde: aplis.

Skolotāja aicina kādu no bērniem izvēlēties visas formas, kas izskatās pēc bulciņas.

Audzinātāja: Puiši, cik apļu mums ir? (bērnu atbildes: daudz). Tagad no šiem apļiem atlasiet tos, kuru krāsa ir līdzīga maizītei. Labi darīts, pareizi. Tātad, kādā krāsā ir maizīte? (bērnu atbildes: dzeltena). Dziesma (kolobok)


Pedagogs: Izvēlēsimies vārdus mūsu kolobokam. Kāda bulciņa?

Bērni Viņi atbild: apaļš, dzeltens, rožains, kraukšķīgs. Kāds ir Koloboka raksturs? Lielisks, dzīvespriecīgs, uzticams, dzīvespriecīgs. Labi padarīts!

Lācis: Paldies, puiši, par palīdzību, jūs esat tik uzmanīgi, smieklīgi un gudri. Dodies ceļā un esi ceļā!

Audzinātāja: Ejot ne tikai izstiepsim kājas, bet arī vingrināsim mēli.

Su-su-su - es redzēju lapsu.

Sa-sa-sa - lapsa iet pa mežu.

Sy-sy-sy - lapsai ir skaista aste.

Pēkšņi mums pretī izskrien lapsa.

Audzinātāja: Puiši, tagad mēs esam sasnieguši lapsu. Bet vai tiešām tagad beigsies mūsu pasaka, un lapsa apēdīs mūsu bulciņu?

Audzinātāja: Es iesaku izgatavot daudzkrāsainas krelles lapsai. Viņa ir modesista. Mēs viņai iedosim krelles, viņa kļūs laipnāka un nepievils mūsu maizīti. Vai tu piekrīti? Puiši, apsēdieties pie galdiņiem, un bulciņa arī būs jums blakus. Un es jums parādīšu, kā izveidot daudzkrāsainas krelles. Bet vispirms mēs nedaudz paspēlēsimies ar pirkstiem un sagatavosim tos darbam.

Pirkstu spēle "Kolobok"

Es, Kolobok, Kolobok! (ritina rokās iedomātu bulciņu)

Nokasīt gar mucas apakšu, (ar labo plaukstu nokasīt kreiso plaukstu)

Slaucīt ap šķūni (imitēt grīdas slaucīšanu)

Meshen ar skābo krējumu (ar labo roku veiciet apļveida kustības)

Sazhen plīts (parādiet abas rokas izstieptas uz priekšu)

Pie loga ir auksts. (ar rokām rāda logu)

Es pametu vecmāmiņu, (viņi labās rokas vidējo un rādītājpirkstu kustina pār kreisās plaukstu) Es pametu vectēvu.

Audzinātāja: Labi darīts, mūsu pirksti ir gatavi darbam. Puiši, uz jūsu galdiem ir šķīvji ar krellēm. Paskaties uz tiem un pasaki kādā krāsā tie ir? (sarkans un dzeltens). Cik tu esi uzmanīgs! Mēs ar jums pērlītes virināsim pārmaiņus - vispirms sarkanas, tad dzeltenas, tad atkal sarkanas un dzeltenas. Paskaties, kā es to daru (demonstrācija) Kad savērsi visas krelles, palīdzēšu sasiet diegu - un krelles gatavas. Un lapsa jau ir sagatavojusi kaklu jaunai dekorēšanai.

Bērnu patstāvīga darbība.

Audzinātāja: Labi darīts, puiši, krelles izrādījās vienkārši brīnišķīgas, un lapsa turēja savu vārdu un nolēma atlaist un neēst bulciņu.

Audzinātāja: Puiši, te mēs esam! Viņi tuvojas mājai, un tur gaida vectēvs un vecmāmiņa, skolotāja atnes koloboku pie loga un iedod vecvecākiem, viņi pateicas bērniem. (Vecmāmiņa kā pateicības zīmi pasniedz bērniem gatavus sālīta mīkla modelēšanai)

Kolobok: Liels paldies, puiši, ka palīdzējāt man ārā, izglābāt mani, pasargājāt no dažādiem dzīvniekiem.

Audzinātāja: Bērni, kāpēc bulciņa iekļuva nepatikšanās?

Bērni: jo viņš aizbēga no mājām.

Pedagogs: Jā, tieši tā! Lai neiekļūtu nepatikšanās, jāatceras, ka ir jāieklausās pieaugušajiem un nebēg no mājām, kā mūsu bulciņa. Viņam bija liels kauns, viņš apsolīja, ka vairs nekad, nekad nespēlēs palaidnības un aizbēgs.

Audzinātāja: Mūsu ceļojums tuvojas beigām. Atgriežamies ar autobusu (skan Železnovas dziesma “Autobuss”, bērni atdarina kustības dziesmas vārdiem). Tā mēs atgriezāmies bērnudārzā un savā grupā. Puiši, vai jums patika mūsu ceļojums?

Bērni: jā man patika.

Audzinātāja: un man patika, bija interesanti, pa ceļam bija daudz izaicinājumu, fonu un grūtību. Jūs kopā palīdzējāt kolobokam un izpildījāt visus uzdevumus. Un galvenais, ka mums izdevās izmainīt pasakas beigas, un bulciņa atgriezās mājās priecīga un neskarta. Uz redzēšanos! Uz tikšanos!

Marina Toropova
Noslēguma integrētās nodarbības kopsavilkums 2. junioru grupā “Pavasara kaleidoskops”

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde

"d/s" Rasas lāse Nr.4

kombinētais tips

Noslēguma nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar ārpasauli, runas attīstību un matemātiku 2 ml. gr.

« Pavasara kaleidoskops»

Sagatavojuši pedagogi:

Toropova Marina Aleksandrovna

Evseenko Vera Nikolaevna

vidusskolas skolotājs grupas.

Sharypovo 2012. akadēmiskais gads G.

Mērķis:

Parādīt bērnu zināšanas un prasmes, kas iegūtas plkst klases par iepazīšanos ar ārpasauli, matemātiku, runas attīstību visa gada garumā.

Uzdevumi:

Izglītojoši:

Nostiprināt bērnu zināšanas par gadalaiku maiņu, par pārmaiņām, kas notiek dabā pavasarī;

Stiprināt spēju nosaukt pamatkrāsas, kukaiņu nosaukumus, apģērba priekšmetus, mājas un savvaļas dzīvniekus;

Uzlabot gramatisko struktūru runas: lietvārdu lietošana ar deminutīvām piedēkļiem;

Mācīt bērniem atbildēt uz jautājumiem, risināt mīklas, attīstīt dialogisku runu;

Stiprināt spēju atšķirt ģeometriskās formas – apli, kvadrātu, trīsstūri; daudz, maz.

Atrast to, kas ir šaurs, ir plašs.

Attīstošs

Attīstīt uzmanību, domāšanu, runu, smalko motoriku.

Izglītojoši

Izkopt vēlmi darboties kopā, kā komandai.

Metodes un tehnikas:

Verbāls (jautājuma atbilde)

Vizuāli (eksāmens)

Praktiski (bērnu akcija ar demonstrācijas materiāliem)

Spēle (rotaļlietu izskats, d/i)

Materiāls:

Ilustrācijas: rotaļlietas - lācis, zaķis, lapsa, govs, zirgs, suns, tropi - šauri, plati, ziedi, saule, formas - aplis, kvadrāts, trīsstūris, mākoņi, drēbes - cepure, dūraiņi, šalle, (eksperimentam)- burka ar karstu ūdeni, ledus.

Vārdu krājuma darbs:

Bagātināt un pastiprināt, lietvārds, īpašības vārds

« Pavasara kaleidoskops»

Noslēguma nodarbība 2.junioru grupā

Programmas saturs:

Nodarbības gaita:

Bērni viens pēc otra ieiet istabā, skanot mūzikai. grupai, stāvēt aplī.

Audzinātāja:

Puiši, paskatieties, cik daudz mums šodien ir viesu grupa, un mēs vienmēr priecājamies par ciemiņiem! Sveicināsim viņus (pasaki Sveiki) un apsveicam mūsu rokas, kājas, ausis - šodien viņiem būs daudz strādāt:

Sveikas, rokas - aplaudē, aplaudē, aplaudē!

Sveiki, kājas - top, top, top!

Sveikas, ausis - vau, vau, vau!

Sveiki, vaigi - šļaksti, šļakatas, šļakatas!

Sveiks, mans deguns - lūr, pī, pī!

Sveiki, sūkļi - smīkņāt, smīkt, smīkt!

Sveiki!

Audzinātāja:

Puiši, aicinu pastaigāties, paspēlēties pa sniegu, braukt ar ragaviņām, slidot, esmu jau sagatavojis siltas, siltas drēbes (skolotājs demonstrē ziemas cepuri, šalli, dūraiņus).

Bērni atbild, ka ziema beigusies, kļuvusi silta, sniegs nokusis, ģērbjamies vieglāk un siltas drēbes nevajag.

Audzinātāja:

Kas vēl notiek pavasarī? Kā ir mainījusies daba? Atbildot uz jautājumu, teikumu sāciet ar vārdu pavasaris (pavasarī parādās pirmie ziedi un zāle, pavasarī ir karstāks, gaišāks, spīd saule, pavasarī ierodas putni, pavasarī plūst straumes).

Audzinātāja:

Pareizi, kas nāk sniega vietā pavasarī? (lietus)

Es iesaku jums nedaudz darīt maģija: kopā ar jums izveidosim nelielu mākoni (bērni sēž uz paklāja puslokā).

Pētniecības pieredze.

Stikla burciņu piepilda ar karstu ūdeni līdz vidum un uzliek ledus gabaliņu. Burkā veidojas tvaiki. Tas ir mūsu mazais mākonītis, tie mākoņi, kurus redzam debesīs, arī sastāv no tvaikiem, tikai tie ir daudz lielāki. Un, kad mākoņi kļūst ļoti smagi, tie kļūst tumšāki. Tie jau ir mākoņi. Sāk līt lietus.

Pirkstu vingrošana "Lietus".

Sākumā lietus klauvē klusi, klusi, reti, reti, tad kļūst stiprāks un klauvē arvien skaļāk. Beidzot lietus ir noguris, lāsītes klauvē retāk un klusāk (lietus skaņas imitācija).

Audzinātāja:

Puiši, noklikšķināsim uz saules (bērni pieceļas apaļā dejā).

Zaklik "Saule" (ar kustībām)

Saulaini, parādi sevi

Sarkans, saģērbies!

Pasteidzieties, nekautrējieties, sasildiet mūs, puišus!

Atnes pavasari, dzen prom aukstumu un ziemu!

(skan mūzika, parādās pavasaris)

Pavasaris:

Sveiki puiši.

Vai Tu zini kas es esmu?

Es nāku ar labestību

Es elpoju siltumu

Sarkans saules gaismā,

Un mani sauc... pavasaris!

Kāds ir tavs vārds? Iepazīsimies. Vai vēlaties spēlēt spēli ar nosaukumu "Sauc sevi sirsnīgi"

Tajā pašā laikā mēs ejam apkārt saulei riņķī un mīļi sauksim savu vārdu (bērni mīļi sauc savus vārdus). Pavasaris sāk mīļi saukt - saule (Saule)

Es dzirdēju, ka vēlies iet pastaigāties? Es aicinu jūs uz pavasara mežs. Vai esat gatavs tur doties? Pēc tam aizveriet acis un atkārtojiet pēc manis maģiju vārdus:

Apgriezieties trīs reizes

Mežā atrast sevi pavasarī

(šajā laikā kārto puķes, saliek kokus)

Atveriet acis un redziet, cik daudz ziedu ir apkārt (daudz).

Elpošanas vingrinājumi "Ziedu smarža".

Dziļi ieelpojiet caur degunu, lēnām izelpojiet caur muti (3-4 reizes).

Pavasaris:

Puiši, es esmu jums sagatavojies pārsteigums: kāds slēpās izcirtumā. Un, lai uzzinātu, kurš, jums jāatrisina mīklas.

Mīklas par kukaiņiem.

Visas četras zieda ziedlapiņas kustējās,

Es gribēju to paņemt - tas pacēlās un aizlidoja (tauriņš)

Tauriņš paslēpās zem dzeltena zieda. Vaņa, paskaties, vai viņa ir tur? (zem zieda ir tauriņa attēls, bērns to novieto uz statīva)

No zara līdz ceļam, no zāles stiebra līdz zāles stiebram

Pavasaris lec, zaļa mugura (sienāzis)

Saša, atrodi sienāzi zem zilā zieda

(sienāža attēls ir novietots blakus tauriņam).

Nevis putns, bet ar spārniem,

Lido pāri ziediem, savāc medu (bite).

Bite paslēpās zem sarkana zieda. Marija, noliec bišu blakus sienāzim un taurenim.

Puiši, kā jūs vienā vārdā varat nosaukt manus draugus? (kukaiņi).

Es iesaku jums lidot un zumēt kā bitēm.

Spēle brīvā dabā "bites"

Tīra runa

No rīta bite pamodās, saldi izstaipījās un lidoja vākt nektāru (skaņu viņi izrunā klusi, lidojot no zieda uz ziedu, pa dienu bite daudz strādāja (skaņa tiek izrunāta skaļāk, un vakarā viņa nogura) , sāka zumēt arvien klusāk un klusāk (skaņa tiek izrunāta klusāk) un atgriezās mājās. Puiši, kā sauc bišu māju? (strops).

Džu-žu-džu, Džu-žu-džu,

Es sēžu uz puķēm

Es sēžu uz zieda

Ļoti Es jautri zumēju

Skolotājs spainī parāda - Pavasaris, cik daudz nektāra bērni savāca, (dažādu formu nektārs no apļa, kvadrāta, trīsstūra). Bērni šķiro nektāru pēc formas.

Tagad paskaties, kāda ir tava nektāra forma? un aizņem savu stropu māju. Mūsu strops nebūs vienkāršs, bet no dažādiem figūras: apaļa, kvadrātveida, trīsstūrveida.

Saša, kāda ir tava nektāra forma? (kvadrāts, Danila, kāda tev ir forma (trīsstūrveida, vai tev ir Kristīna? (raunds). Bērni ieņem savas mājas.

Atskan skaņa, lācis, Puiši, ko mēs pamodinājām? (lācis) Kas vēl dzīvo mežā? Kādi dzīvnieki? Kas viņi ir? (savvaļas). Ak! Kuru mēs satikām mežā? (Govs (zirgs, (suns),) vai viņi arī dzīvo mežā? (nē, kur?) (ciemā) Tātad, kādi dzīvnieki tie ir? (iekšzemes)

Audzinātāja:

Puiši, mēs apmeklējām pavasara mežs, bet mums pienācis laiks atgriezties bērnudārzā, uz grupai, mums jāatgriežas pa plato taku, bet pavasaris ies pa šauro. Parādiet man, kur ceļš ir šaurs un kur tas ir plats? (bērnu izrāde) Nu, te mēs esam bērnudārzā, puiši, kur mēs bijām? Ko mēs redzējām? utt…. (pārdomas, pārsteigumu pasniegšana.

Tsapko Olga
Noslēdzošā atklātā nodarbība otrajā junioru grupā “Ciemos ar vecmāmiņu Arīnu”

"IN ciemiņi pie vecmāmiņas Arīnas» .

Mērķis: parāda bērnu programmas asimilācijas līmeni.

Uzdevumi:

1. Stiprināt bērnu spēju klasificēt objektus pēc pamatpazīmēm (dārzeņi - augļi, savvaļas - mājdzīvnieki)

2. Stiprinās bērnos spēju saistīt un nosaukt savvaļas dzīvniekus un to mazuļus.

3. Stiprināt bērnu zināšanas par viņiem zināmajām pasakām un vēlmi tās stāstīt.

4. Stiprināt bērnos spēju uzrakstīt aprakstošu stāstu pēc attēla.

5. Stiprināt bērnu spēju atšķirt ģeometriskas formas un veidot no tām struktūru.

6. Stiprināt bērnu prasmi salikt attēlu no gatavām formām, sakārtot to brīvā formā un rūpīgi līmēt.

7. Attīstīt pirkstu smalko motoriku

8. Attīstīt bērnu uzmanību un domāšanu.

9. Attīstīt bērnos vēlmi palīdzēt viens otram.

10. Izkopt draudzīgas attiecības starp bērniem.

11. Attīstīt spēju klausīties skolotāju.

Priekšdarbs:

1. Dzejoļu un bērnu dzejoļu apguve.

2. Pasaku ilustrāciju pārbaude.

3. d/i "Kura mazulis?"

4. d/i "Dārzeņi un augļi"

5. d/i "Kas aug dārzā un dārzā?"

6. d/i "Ģeometriskā loterija"

7. d/i "Salokiet attēlu"

Aprīkojums: celtniecības bloki, dzīvnieku un viņu mazuļu attēli, rotaļlietas: dārzeņi, augļi, podi, 3 lāči, ekrāni ar pasaku fonu, tilts, mūzikls pavadījumā: tvaika lokomotīves dziesma, straume, mūzika no pasakas "trīs lāči".

Nodarbības gaita:

Audzinātāja: Sveiki puiši! Stāvēsim aplī, turēsimies rokās un uzsmaidīsim viens otram, paužot savu labo garastāvokli.

Mūsu ausis visu dzird

Mūsu acis redz visu

Ieelpojam ziedu smaržu!

Puiši, dalīsimies savā noskaņojumā ar mūsu viesi(mēs nonākam pie viesi, mēs pieskaramies plaukstām plaukstām, nododot noskaņojumu).

Audzinātāja: Skatieties puiši, pie mums atlidoja vārna, kas tai ir knābī? (lasīt vēstuli).

Vēstule:

Sveiki dārgie puiši!

es Vecmāmiņa Arina, Es ļoti gaidu jūs ciemos viesi. Mana māja atrodas aiz meža. Var nokļūt ar vilcienu, aploksnē ir biļetes. Ātri apsēdieties un dodieties ceļā.

Vecmāmiņa Arina.

Audzinātāja: Nu, puiši, iesim uz ciemos pie vecmāmiņas?

Bērni: Jā.

Audzinātāja: Tad ieņemiet vietas vilcienā. (atskan vilciena dziesma).

Audzinātāja: Skatieties puiši, mēs esam ieradušies pavasara mežā. Ko mēs varam satikt mežā?

Ziemā viņš guļ midzenī

Un viņš nedaudz krāk.

Un, ja viņš pamostas, rēksim,

Un viņa vārds ir... (Lācis).

Kas tas ir aukstajā rudenī

Vai viņš vienmēr staigā dusmīgs un izsalcis? (Vilks).

Zem priedēm, zem eglēm

Ir maiss ar adatām. (ezis).

Aste pūkaina,

Zelta kažokāda,

Dzīvo mežā

Viņš zog vistas no ciema. (Lapsa)

Pūkains un sarkans

Dzīvo uz koka.

Spēcīgi zobi

Viņš grauž visus riekstus. (Vāvere).

(Parādiet dzīvnieku attēlus, pastāstiet, kā tas ir, kur tas dzīvo, kā sauc mazuli).

Paskatieties, puiši, vai mežā ir kāda māja? Kas tavuprāt tur dzīvo? (Trīs lāči).

Fizminutka "Trīs lāči".

Trīs lāči gāja mājās

Tētis bija liels, liels

Mamma ar viņu ir īsāka,

Nu, mans dēls ir tikai mazs bērniņš!

Viņš bija ļoti mazs

Staigāja apkārt ar grabuļiem

Ding, la-la, ding, la-la!

Audzinātāja: Kā sauc Papa Bear?

Kā sauc lāci?

Kā sauc mazo lācīti?

Nastasjai Petrovnai ļoti patīk gatavot boršča zupu un kompotu. Bet augļi un dārzeņi visi ir sajaukti grozā, palīdzēsim, saliksim dažādos katliņos.

Audzinātāja: Ko liekam zupas katlā? (kāposti, burkāni, sīpoli, tomāti, kartupeļi).

Audzinātāja: Ko mums vajadzētu likt kompotam? (ābols, apelsīns, banāns).

Audzinātāja: Labi darīti puiši! Paskatieties uz izcirtumu, tur ir daudz dzīvnieku, viņi ir apmaldījušies un nezina, kurp doties, vai mēs varam palīdzēt viņiem atrast savas mājas? (ir Ziemassvētku eglītes un māja dažādos virzienos). Kādus dzīvniekus jūs ievietojāt mežā un kāpēc? Kurus ieiet mājā un kāpēc? (tie ir savvaļas un mājas).

Audzinātāja: Skatieties puiši, kāda māja? (mazs) Visiem dzīvniekiem vietas nepietiek. Palīdzēsim viņiem un uzcelsim daudz māju? Kādi skaitļi mums ir vajadzīgi? (kubi un trīsstūri).

Audzinātāja: Labi, puiši, mēs palīdzējām dzīvniekiem kopā ar jums. Vai mēs ejam tālāk?

Bērni: Jā!

Audzinātāja: un mēs ar jums pat nepamanījām, kā mēs nonācām vecmāmiņas ciems. Vienīgā problēma ir tā, ka ir straume, kā tai tikt pāri? Jūs nevarat pārlēkt, jūs nevarat apiet.

Bērni: peldēt pāri.

Audzinātāja: Ko jūs varat izmantot, lai šķērsotu straumi?

Bērni: laivā!

Audzinātāja: Labi darīti puiši! Mēs kopā ar jums taisīsim laivas un peldēsim pāri. Šeit uz galda ir viss nepieciešamais laivas izgatavošanai.

Atsvaidzināsim sevi, lai mums ir spēks strādāt, bet ko mēs varam darīt, lai palīdzētu? Protams putra: (pirkstu vingrošana)

Putra auga laukā,

Pienāca pie mūsu šķīvja,

Mēs aicināsim visus savus draugus,

Mēs jums iedosim šķīvi:

Mazā lapsa - māsa, zvirbulis, zīlīte,

Mēs katram iedosim pa karoti kaķim un matrjoškai.

Sāksim! (vispirms parādām, kā pareizi ievietot attēlu, pēc tam atceramies līmes lietošanas noteikumus, darba noteikumus).

Audzinātāja: pie tā mēs nonākam apciemo vecmāmiņu Arīnu!

Izrādās vecmāmiņa.

Arina: Es ļoti priecājos tevi redzēt! Vai jums bija grūti tur nokļūt? Kuru jūs satikāt pa ceļam? Kam tu palīdzēji? Un es jums esmu sagatavojis cienastu, lūdzu, celiet to galdā!

Publikācijas par šo tēmu:

Joma: “Komunikācija” Sadaļa: Angļu valoda Tēma: Cirkā Mērķis: Aktivizēt bērnu vārdu krājumu par dzīvnieku tēmu.

Noslēguma integrētā nodarbība otrajā junioru grupā “Ceļojums ar sienāzi Kuzju” Noslēguma integrētā nodarbība otrajā junioru grupā “Ceļo ar Kuzju” Mērķis: apkopot bērnu zināšanas izziņas jomās.

Noslēguma nodarbība otrajā junioru grupā Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par mājdzīvniekiem. Attīstīt bērnu balss aparātu: iemācīt runāt skaļi, klusi, mierīgi. Attīstīt.

Fiziskās audzināšanas stundas (sižeta) konspekts 2.junioru grupā Nr.10. “Kaķis un peles Mērķi: - turpināt mācīt bērniem staigāt uz pirkstgaliem, papēžiem,.

Izglītības jomas: “Izziņa” (sensorā attīstība, pasaules holistiskā attēla veidošana), “Veselība”, “Socializācija”, “Daiļliteratūra”, “Mākslinieciskā jaunrade” (zīmēšana), “Komunikācija”, “Fiziskā izglītība”. Mērķis: 1. radīt priecīgu noskaņu no nodarbības. 2. noteikt bērnu mācīšanās zināšanu līmeni.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Noslēguma integrētā nodarbība 2. junioru grupā

"Mēs steidzamies palīdzēt saviem draugiem"

Izglītības jomas:

“Izziņa” (sensorā attīstība, holistiska pasaules attēla veidošana), “Veselība”, “Socializācija”, “Fiction”,

“Mākslinieciskā jaunrade” (zīmēšana), “Komunikācija”, “Fiziskā audzināšana”.

Mērķis: 1. radīt dzīvespriecīgu noskaņu no aktivitātes.

2. noteikt bērnu mācīšanās zināšanu līmeni.

Uzdevumi:

Izglītības:

1. noteikt spēju atšķirt krāsas: sarkanu, zilu, zaļu, dzeltenu un nosaukt tās;

3. identificēt spēju izolēt un apvienot objektus pēc vienas (kopīgas) pazīmes;

4. nostiprināt spēju no daļām salikt veselumu;

5. nostiprināt zināšanas par ģeometriskām formām – apli un kvadrātu, trīsstūri, taisnstūri;

6. konsolidēt jēdzienus “liels” un “mazs”;

7. nostiprināt spēju deklamēt dzejoli, skaidri runājot

vārdi;

8. Aktivizēt bērnu runu, stiprināt spēju atbildēt uz jautājumiem

skolotājs

9. nostiprināt netradicionālās zīmēšanas metodi (rādītājpirksta nospieduma tehnikas);

10. stiprināt spēju atšķirt skumjas un jautras noskaņas;

Izglītības:

1.attīstīt uzmanību un neatkarību;

2. attīstīt smalko motoriku.

Izglītības:

1. Izkopt zinātkāri, izziņas interesi, laipnību un emocionāli pozitīvu attieksmi pret varoņiem.

Materiāli un aprīkojums:kartes ar ģeometriskām formām; māja; rotaļlietas – zaķis, lācis; dvielis; koku izkārtojumi; ģeometriskas formas - aplis, kvadrāts; Pildītas rotaļlietas; lieli un mazi papīra zaķi; skumja un priecīga noskaņojuma modeļi; cienasts - “sēnes”.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, mums šodien ciemiņi. Sasveicināsimies ar viņiem. Labi padarīts!

Organizatoriskais brīdis “Dāvā smaidu”

Visi bērni sapulcējās aplī.

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.

Cieši turēsim rokas

Un pasmaidīsim viens otram.

Klausieties, puiši, kāds steidzas pie mums ciemos.

(grupā parādās rotaļlieta, interaktīvs kucēns)

Skatieties, puiši, kucēnam ir vēstule,lasīsim to:

VĒSTULE.

(Dārgie puiši, jums raksta vecmāmiņa Agafja no pasaku ciemata. Kūts pagalmā bija nepatikšanas. Dzīvnieku mātes zaudēja mazuļus, viņi raud un lūdz jūs, puiši, palīdziet viņiem.)

Audzinātāja. - Palīdzēsim, puiši?

Bērni. - Jā.

Pedagogs: Tikai jāatceras, kā sauc ciemā dzīvojošos dzīvniekus?

Bērni. - Mājas

Pedagogs: Un tie, kas dzīvo mežā?

Bērni. - Mežonīgs.

Pedagogs: Paskatieties, cik daudz dzīvnieku šodien ieradās mūsu bērnudārzā. Nāc un paņem vienu no katra. (Dzīvnieku rotaļlietas ir izklātas uz grīdas, Ziemassvētku eglīte un māja tika novietota dažādās vietās zālē.)Uzmanīgi apskatiet savus dzīvniekus un vediet tos uz savu dzīvesvietu. Ziemassvētku eglītes attēls attēlo mežu, un maza māja - māju.

Pedagogs: - Labi, puiši, jūs paveicāt labu darbu, tagad mums ir laiks doties pie vecmāmiņas Agafjas un palīdzēt mūsu nabaga mātēm atrast savus mazuļus. Bet kā mēs tiekam pie vecmāmiņas? Kā mēs tur nokļūsim?

Pedagogs: Es iesaku jums doties ceļojumā.

Mēs brauksim ar vilcienu. Bet mums tas nav vienkārši, bet gan maģiski. Tagad es jums iedošu biļetes, un jūs ieņemsiet īstās vietas. (Skolotājs iepriekš sakārto krēslus divās kolonnās, uz kuru atzveltnēm piestiprinātas ģeometriskas figūras: aplis, kvadrāts, trīsstūris. Bērniem tiek izdalītas biļetes ģeometrisku formu veidā, katrs meklē krēslu ar savu formu.)Sagatavojies, iesim.

(mūzikas skaņas)

Bērni atkārto:

Vilciens brauc pa mežiem,

Čug - čuč,

Vilciens brauc pa pļavām,

Čug - čuč,

Vilciens uzņem ātrumu,

Viņš ņem bērnus, viņš tos ņem.

Mūzika mainās.

Atskan lietus un pērkona skaņas.

Pedagogs: Puiši, sāk līt, pasteidzieties un nāciet zem mana lietussarga!

Bērni stāv zem lietussarga un saka:

Lietus, lietus, grūtāk

Zāle būs zaļāka

Ziedi augs

Uz apaļas pļavas.

Nu lietus ir pagājis. Lai arī bija vasara, nerātnais vējš sagādāja daudz nepatikšanas. Paskatieties, bērni, viņš kaut ko izkaisīja (pievērsiet bērnu uzmanību krāsainajām kastēm). Katrai kastei atradīsim māju.) Bērni savāc. Pievērsiet bērnu uzmanību kastīšu izmēram un krāsai. Kastes iesaku novietot kā “piramīdu”: lielākas apakšā, mazākas augšpusē.

Šī ir piramīda, ko mēs saņēmām. Kādā krāsā ir mazākā kastīte? (bērni nosauc visas kastīšu krāsas).

Un šeit zilajās debesīs parādījās saule (pievērsiet bērnu uzmanību saulei - stīpai bez stariem). Tikai nez kāpēc saule slēpa savus starus. Pastāsti man, vai saule ir priecīga vai skumja? Pievienosim saulei dažus starus (zīmējam ar vates kociņiem)

Tā mūsu saule pasmaidīja.

Un kāds ir mūsu saules noskaņojums?

Bērni: dzīvespriecīgi, dzīvespriecīgi.

Pedagogs: Skaties, mēs pat nepamanījām, kā nonācām mežā.

Kurš te raud?

Bērni: zaķis

Pedagogs: Pasveicini zaķi. Ak, viņš ir slapjš. Palīdziet zaķim, nosusiniet viņu ar dvieli.(Bērni noslauka). Kurš gan grib mierināt zaķi un pastāstīt dzejoli par viņu?(Skolotājs jautā diviem bērniem, uzrauga viņu runu).

Pedagogs: Zaķim tik ļoti patika jūsu ciemošanās, ka viņš pat uzaicināja ciemos savus draugus - zaķus. (Skolotāja bērnu priekšā novieto dažāda izmēra zaķus). Vai zaķi ir vienāda izmēra?

Bērni: Nē, savādāk.

Pedagogs: Pacienāsim zaķus ar burkāniem, iedosim bērniem lielu, bet pieaugušajiem mazu.

(Bērni izdala zaķiem burkānus)

Pedagogs: Mēs gājām un nonācām pie mājas. Un jūs uzzināsiet, kas tajā dzīvo, ja uzminēsit mīklu.

Viņš ziemā guļ bedrē,

Pamazām viņš krāk,

Un viņš pamostas, rēc,

Kā viņu sauc - (lācis).

Sveiks, Mishka! Kur lācis dzīvo?

Pieskarieties Mishka un pastāstiet man, kāds viņš ir? (Bērnu pārbaudes aktivitātes)

Bērni: Lācis ir liels, mīksts, pūkains.

Puiši, kurš vēlas iepriecināt lāci un pateikt viņam dzejoli?

Labi padarīts!

Lācim kļuva karsti. Pūtīsim viņam virsū!(runas elpošana: “doo-oo-oo-oo”).

Pedagogs: Un lācis ir skumjš, jo viņš nezina, kā vienā vārdā nosaukt priekšmetus, kas viņam tika doti. Palīdzēsim viņam.

Pirmajā maisiņā: ābols, banāns, apelsīns - augļi.

Otrajā: burkāni, kartupeļi, sīpoli - dārzeņi.

Trešajā: automašīna, lelle, bumba - rotaļlietas.

Pedagogs: Labi padarīts! Tagad spēlēsim ar Mishku.

Ak jā, mērķis ir lācis!Līdzi iet bērni, sadevušies rokās

Viņam patīk dziedāt dziesmas:aplis. Staigā apļa iekšpusē

“Uh-u-u! U-o-o!skolotājs ar rotaļu lāci.

Es panākšu visus bērnus!Bērni bēg no lāča uz savām vietām.

Pedagogs: Labi padarīts! Viņi spēlēja labi.

Pedagogs: Nu, puiši, atvadieties no Mishkas. Un mūsu ceļojums turpinās, aizveram acis un es teikšu burvju vārdus.

Viens divi trīs četri,

Pieci, seši, septiņi,

Astoņi deviņi desmit.

Iznāk baltais mēness!

Kurš sasniegs mēnesi?

Viņš nonāks ciemā!

Pedagogs: (1. SLAIDS)

Nu, puiši, mēs nonācām ciemos pie vecmāmiņas. Paskatīsimies, kas šeit dzīvo (Skan suņa balss 2. SLAIDS)

Ak, puiši, sakiet man, kas tas ir? (grupas atbildes)(3. SLAIDS)

Protams, paskaties, cik viņa ir bēdīga, jo viņa zaudēja savu bērnu? Vai jūs zināt, kas ir viņas mazulis? Labi darīts, protams, tas ir kucēns(4. SLAIDS). Vienu mazuli jau atradām, skatīsimies tālāk.

(5. SLAIDS) Kas tas ir? (bērnu atbildes) (6. SLAIDS) Tieši tā, govs! Un kas ir viņas mazulis? Labie puiši.(7. SLAIDS).

Klausīsimies tālāk. (8. SLAIDS) Kurš vēl zaudēja savu bērnu? Tieši tā kaza(9. SLAIDS). Kas ir viņas mazulis? (bērnu atbildes).(10. SLAIDS). Labi darīts, tas ir bērns. Tādi mēs esam gudri, esam jau palīdzējuši trim mammām atrast savus bērnus. Vai turpināsim meklēt pazudušos bērnus? Labi.

(11. SLAIDS). Kas tas sauc savu mazuli? Protams, zirgs!(12. SLAIDS) Un kas ir viņas mazulis? (bērnu atbildes). Tieši tā puiši(13. SLAIDS) viņas mazulis ir kumeļš.

Uzklausīsim, kam vēl nepieciešama mūsu palīdzība!(14. SLAIDS). Kurš raud? (bērnu atbildes)(15. SLAIDS). Labi darīts, viņa zaudēja arī savu bērnu! Vai jūs zināt, kas ir viņas mazulis? (bērnu atbildes.)(16. SLAIDS) Gudri puiši.

(17. SLAIDS). Un kas ir šie puiši, kas meklē savu mazuli?(bērnu atbildes) (18. SLAIDS). Pareizi, tā ir māmiņa cūka. Un kas ir viņas mazulis? (bērnu atbildes)(19. SLAIDS).

Pedagogs: Jūs, puiši, esat lieliski, jūs palīdzējāt mātēm atrast viņu bērnus, un tagad viņi vairs nekad nebūs skumji.

Apakšējā līnija.

Pedagogs: Puiši, vai jums patika mūsu ceļojums?

Bērni: Jā.

Pedagogs: Kam mēs palīdzējām?

Bērni . Zaķis, lācis un visi fermā dzīvojošie mājdzīvnieki.

Pedagogs: Vai jums patika palīdzēt mazajiem dzīvniekiem?

Bērni: Man patika.

Pedagogs: Un par palīdzību mazajiem dzīvnieciņiem vecmāmiņa Agafja jums uzdāvināja grozu ar augļiem un cienastu - "Sēņu" cepumus.

Bērni: Paldies.


Vai jums patika raksts? Dalies ar draugiem!
Vai šis raksts bija noderīgs?
Paldies par jūsu atsauksmi!
Radās problēma, un jūsu balss netika ieskaitīta.
Paldies. Jūsu ziņa ir nosūtīta
Vai tekstā atradāt kļūdu?
Izvēlieties to, noklikšķiniet Ctrl + Enter un mēs visu sakārtosim!